Jak dobrać rozmiar prześcieradła do łóżka?

Wybór odpowiedniej pościeli zawsze jest dla nas kwestią priorytetową. Zwykle odnosi się to do względów estetycznych, ale także i praktycznych. Z reguły chcemy, by dopasowała się ona idealnie do już istniejącej aranżacji sypialni. Niemniej jednak obecnie wiemy, że nie tylko względy estetyczne liczą się najbardziej. Wiele uwagi poświęcamy także temu, by wybrać odpowiedni materiał, z którego pościel została wykonana. To właśnie od niego w dużej mierze zależy to, jak komfortowy będzie nasz wypoczynek. Niemniej jednak w tym momencie nie możemy zapomnieć również o prześcieradle. To właśnie ono stanowi barierę ochronną dla naszej skóry i zabezpiecza ją przed kontaktem z roztoczami oraz drobnoustrojami, które znajdują się na powierzchni materaca. Wobec tego jak dobrać idealny rozmiar prześcieradła do łóżka?

Jak dobrać prześcieradło do łóżka o standardowych wymiarach?

Jeśli jesteśmy dumnymi posiadaczami łóżka o standardowych wymiarach i to właśnie ono stanowi główną ozdobę naszej sypialni, wówczas nie będziemy mieć żadnego problemu z dopasowaniem do niego idealnego prześcieradła. Jeśli nasze łóżko ma wymiary 90×200 to prześcieradła 90×200 analogicznie będą idealnym dopasowaniem. W przypadku łóżek o standardowych wymiarach nie ma najmniejszych wątpliwości, odnośnie tego jakie prześcieradło warto dobrać. Okazuje się również, że w sklepach z tekstyliami do sypialni również znajdziemy takie prześcieradła, które zaskoczą nas swoim idealnym dopasowaniem. Wobec tego jeśli mamy łóżko o standardowych wymiarach, to możemy skupić się jedynie na tym, by wybrać idealny design i materiał danego prześcieradła.

Jak dobrać rozmiar prześcieradła do łóżka o niestandardowych wymiarach?

W przypadku kiedy w naszej sypialni posiadamy łóżko niestandardowe, wówczas nasze zadanie może być nieco bardziej utrudnione. Niemniej jednak warto zastosować się do złotej zasady, która jasno mówi, że powinniśmy zostawić sobie około 5-8 centymetrów zapasu z każdej strony. Dla przykładu jeśli nasze łóżko ma wymiary 175×195, to prześcieradła 180×200 będą idealne. Z każdej strony będzie pozostawione 5 centymetrów materiału, dzięki czemu prześcieradło będzie wręcz idealnie dopasowane do naszego materacu. Pamiętajmy jednak, że zasada ta absolutnie nie działa w drugą stronę. W praktyce oznacza to, że nie możemy wybrać prześcieradła, które jest o te 5-8 centymetrów za małe. Nie będzie się ono absolutnie dobrze prezentować, a dodatkowo będzie się ono rolować i zwijać w ciągu nocy, co może nas skutecznie obudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *