Jak zaaranżować idealnie łóżko?

Łóżko – ze względów oczywistych- jest absolutnie centralnym meblem w naszej sypialni. Wobec tego ogromną uwagę poświęcamy temu, jak dobrać ramę łóżka i jego wykończenie, by wpasowała się ona idealnie do naszych potrzeb oraz wymagań. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę również na to, że o wystroju łóżka świadczy przede wszystkim pościel i dekoracje, jakie na nim ułożymy. Wobec tego jeśli chcemy wykreować prawdziwie niesamowitą i wyjątkową atmosferę, to musimy skupić się właśnie na wybraniu odpowiednich tekstyliów do sypialni. W jaki więc sposób można to zrobić?

Perfekcyjnie dobrana pościel to absolutna podstawa!

Nie da się ukryć, że w pierwszej kolejności, tuż po wejściu do sypialni, to właśnie pościel rzuca się w oczy. Wobec tego bez względu na to, czy wybierzemy pościel 180×200 czy w każdym innym rozmiarze, ważny jest jej materiał oraz estetyka. Na samym początku skupmy się na pościelach z satyny oraz z jedwabiu. Będą one idealnym dopasowaniem do sypialni zaaranżowanych w romantycznym i niezwykle eleganckim stylu jak np. glamour. Z kolei pościele bawełniane czy także pościele z kory, mogą stanowić idealne dopełnienie sypialni minimalistycznej, kolonialnej lub nawet i klasycznej. Co do kolorystyki pościeli, to zwykle warto wpasować się w ramy, jakie wyznacza nam dany styl. Jeśli jednak chcemy się z tego schematu wyłamać, to pamiętajmy o tym, by zawsze łączyć ze sobą kolory, które znajdują się po przeciwnej stronie palety barw. Wówczas uzyskamy spektakularny kontrast, który wykreuje w naszej sypialni prawdziwie niepowtarzalną atmosferę. Możemy jednocześnie zdecydować się na kreatywne zestawianie ze sobą różnorodnych odcieni danej barwy, co z kolei pozwoli na wprowadzenie do wnętrza znacznie większej harmonii i spokoju.

Narzuta również się przyda w sypialni!

Kolejnym niezbędnym dodatkiem do naszej sypialni może okazać się narzuta. Oczywiście jeśli nasze łóżko ma pokaźne wymiary, wówczas wybieramy analogicznie większą narzutę jak np. narzuta 220×240. Jak jednak ją odpowiednio dobrać do aranżacji? Z reguły wskazuje się na to, że narzuta powinna być elementem kontrastującym, który przyciąga uwagę i jednocześnie zakrywa ewentualny nieporządek na naszym łóżku. Wobec tego zdecydujmy się na wybranie mocnej i wyrazistej narzuty, nawet w momencie, kiedy nasza sypialnia została zaaranżowana w maksymalnie spokojnych i stonowanych kolorach. W ten sposób podkreślimy jej charakter i sprawimy, że będzie prezentowała się ona wyjątkowo modnie i stylowo. Wybór narzut jest nieograniczony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *