Kiedy warto zdecydować się na wymianę szalunków?

Nie da się ukryć, że wszystko idzie z biegiem czasu. Szczególnie widać to w odniesieniu do placów budowy. Zagościły na nich nowe technologie i nowoczesne rozwiązania. Wszystko oczywiście po to, by można było znacznie zwiększyć komfort pracy, a także, by można było tę pracę znacznie zoptymalizować. Jednocześnie warto zauważyć, że pomimo tak wielkiego postępu, pewne rzeczy pozostały całkowicie niezmienne. Mowa tu głównie o tym, że wykopy muszą być odpowiednio zabezpieczone. Umożliwia to zastosowanie szalunków i grodzic. Jednakże są to komponenty dość kosztowne, a co za tym idzie wiele firm rozważa nic innego jak po prostu wynajem szalunków. Jednak kiedy takie rozwiązanie rzeczywiście będzie opłacalne?

Kiedy warto się zdecydować na wynajem szalunków?

Szalunki do wykopów są dla większości firm budowlanych podstawą wyposażenia. Niemniej jednak warto zauważyć, że szalunki – w zależności od rodzaju – mogą się mocno różnić pod względem cenowym. Zwykle grodzice stalowe czy też inne typy szalunków, wymagają wiele miejsca na to, by je odpowiednio przechowywać. W tym momencie jednak pojawiła się usługa wynajmu. Co to oznacza w praktyce? Otóż firma chcąca wynająć szalunki nawiązuje umowę z ich dostawcą. Obowiązuje ona przez określony czas i na określoną ilość szalunków. Wówczas przedsiębiorca nie musi już martwić się odnośnie tego, gdzie takie szalunki będzie on musiał przechowywać. Kolejną, niewątpliwą zaletą tego rozwiązania są również o wiele niższe koszty, niż w przypadku samodzielnego zakupu szalunków. Kiedy jednak takie rozwiązanie będzie opłacalne? Otóż najlepiej sprawdzi się ono w przypadku firm, które z szalunków korzystają w dość „sezonowy” sposób. Jeśli nie są one wymagane dokładnie każdego dnia, to z pewnością usługa wynajmu będzie o wiele korzystniejszym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać o tym, by wybrać odpowiedniego dostawcę szalunków, by nie było problemów i niejasności.

Kiedy to kupno szalunków będzie lepszym rozwiązaniem?

Kupno szalunków na własność, powinno być priorytetowym rozwiązaniem dla firm, które korzystają z nich na co dzień lub bardzo często. Wówczas niestety, wynajem nie będzie opłacalny i może paradoksalnie wygenerować nawet znacznie większe koszty. Warto więc mieć to na uwadze, podczas podejmowania odpowiedniej decyzji. Dobrze także pamiętać o tym, by zorganizować dodatkowe miejsce na przechowywanie i magazynowanie szalunków. Co prawda może to wygenerować nieco większy koszt, ale inwestycja szybko się zwróci, o ile firma rzeczywiście realizuje wiele projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *