Jak wybrać firmę transportową na wycieczkę do Niemiec?

Podróże do Niemiec dla większości z nas stały się świetną okazją na spędzenie wolnego weekendu, czy nawet na dłuższy urlop. Nie da się bowiem ukryć, że Niemcy to kraj o niezwykle bogatej historii, której najlepszym dowodem są zabytkowe i urzekające miasta. Jednocześnie wśród polskich podróżnych coraz wyraźniej da się zauważyć tendencję do tego, że rezygnują oni z lotów. W dużej mierze wynika to właśnie ze względów ekonomicznych. Nie ukrywajmy, większość z nas nie zamierza tracić połowy swoich oszczędności przez jeden weekend w Niemczech jedynie na samą podróż. Wobec tego coraz większą popularnością cieszą się busy do Niemiec, które pozwalają na podróż o wiele bardziej ekonomiczną. Jednak jak wybrać odpowiednią firmę przewozową, by nasza podróż rzeczywiście była komfortowa?

1. Jaką flotę posiada dana firma transportowa?

Nie da się ukryć, że o komforcie pasażerów, głównie świadczy flota busów, jaką dysponuje dana firma. Niektóre z nich jak np. zetbus.com, czy wiele podobnych firm transportowych szczególną uwagę przykłada do stanu technicznego swoich pojazdów. W ich flocie nie znajdziemy busów starszych niż np. 6 lat, a także busów, które nie są w stanie spełnić podstawowych standardów w zakresie transportu i przewozu osób. W praktyce oznacza to, że ich pojazdy posiadają odpowiednio wyprofilowane siedzenia, a także szereg innych udogodnień we wnętrzu. Wobec tego decydując się na skorzystanie z oferty danego przewoźnika na trasie Polska-Niemcy-Polska, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to jak prezentuje się flota pojazdów. Jeśli busy nie wzbudzają u nas żadnych podejrzeń, wówczas możemy mieć pewność, że wybraliśmy najlepszą, z możliwych opcji.

2. Czy kierowcy są doświadczeni?

Kolejną kwestią, przy wyborze idealnej firmy transportowej, która dopasowana będzie do naszych potrzeb i zapewni nam bezpieczną podróż do Niemiec, jest doświadczenie kierowców. Nie ukrywajmy, że młodzi kierowcy, którzy dopiero co nabierają tego „obycia” na drodze, nie są najlepszą wizytówką absolutnie żadnej firmy transportowej. Wobec tego warto zwrócić uwagę na takich przewoźników jak np. Zetbus. Zatrudnia on jedynie doświadczonych kierowców, którzy na nie jednej drodze zdarli już przysłowiowe opony. Oczywiście, by dowiedzieć się o kierowcy na danym przejeździe, warto zadzwonić i osobiście skontaktować się z danym przewoźnikiem. Dzięki temu uzyskamy z pewnością o wiele więcej informacji. Jeśli to również nie powoduje, że zapala się nam przysłowiowa, czerwona lampka, to trafiliśmy na perfekcyjnego przewoźnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *